خرید بلیط هواپیما به استانبول و بازدید از برج گالاتا

۶ فروردین ۱۳۹۷ By 0 نظر

خرید بلیط هواپیما به استانبول و بازدید از برج گالاتا

برج گالاتا یک برج سنگ قرون‌وسطی است در بخش Galata / Karaköy  استانبول، ترکیه واقع‌شده و یکی از نمادهای برجسته شهر است و یک نمایش پانوراما از شبه‌جزیره تاریخی استانبول و اطراف آن را ارائه می‌دهد که در نوع خود خاص و بی‌نظیر است. این برج از جنس سنگ به عرض ۱۶٫۵۴ متر (۵۴٫۳ فوت) و ارتفاع ۶۶٫۹ متر (۲۱۹ فوت) در سال ۱۳۴۸ ساخته‌شده است. این برج ۹ طبقه در زمان ساخت خود بلندترین بنای شهر بود.

این دست جاذبه‌ها باعث می‌شود سالانه گردشگران زیادی بلیط هواپیما به استانبول را فقط برای دیدن این مکان خریداری کنند.

ساختار و تاریخچه برج گالاتا

برج سبک رومانسک در قسطنطنیه به‌عنوان Christea Turris (برج مسیح) یا برج گالاتا بلندترین ساختمان در استانبول به ارتفاع ۲۱۹٫۵ فوت (۶۶٫۹ متر) بود که در سال ۱۳۴۸ ساخته شد. این بنا برای جایگزینی برج قدیمی گالاتا، برج اصلی بیزانس به نام Megalos Pyrgos (انگلیسی: برج بزرگ) ساخته شد، این برج در محل دیگری بود و تا حد زیادی در سال ۱۲۰۳، در جنگ چهارم صلیبی ۱۲۰۲-۱۲۰۴ نابود شد. لذت‌هایی که از بازدید این مکان عاید گردشگران می‌شود باعث می‌شود بلیط هواپیما به استانبول طرفداران زیادی داشته باشد.

بخش بالای برج با کلاه مخروطی در دوران عثمانی، زمانی که به‌عنوان برج مراقبت برای تشخیص آتش‌سوزی استفاده می‌شد، چندین بار ترمیم شد.

گذشته‌ها چه میگوید؟

طبق گفتهٔ Seyahatname تاریخ‌شناس و Evliya Çelebi گردشگر عثمانی، در دوره‌های ۱۶۳۰-۱۶۳۲، Hezarfen Ahmet Çelebi با یک هوانورد بین‌قاره‌ای ابتدایی با بال‌های مصنوعی از این برج بر فراز بسفر به سمت Üsküdar در آناتولی به مسافت ۶ کیلومتر پرواز کرد.

از سال ۱۷۱۷ عثمانی شروع به استفاده از برج برای تشخیص آتش‌سوزی در شهر کرد. در سال ۱۷۹۴، در سلطنت سلطان سلیم سوم، سقف برج از سرب و چوب ساخته‌شده بود و پله‌ها به‌شدت توسط آتش آسیب‌دیده بود. آتش‌سوزی دیگر در سال ۱۸۳۱ رخ داد و پس‌ازآن یک کار بازسازی جدید صورت گرفت.

خاطره‌ای تلخ و بازسازی

در سال ۱۸۷۵، در طوفانی، سقف مخروطی در بالای ساختمان نابود شد. این برج بدون سقف مخروطی برای بقیه دوران عثمانی باقی ماند. سال‌ها بعد، در طول بازسازی بین سال‌های ۱۹۶۵ و ۱۹۶۷، سقف مخروطی بازسازی شد. در طول این بازسازی نهایی در دهه ۱۹۶۰، فضای داخلی چوبی برج با یک ساختار بتنی جایگزین شد و دیدار از آن برای عموم باز کرد. ترکیه گردی تجربه‌ای نیست که با خرید بلیط هواپیما به استانبول کامل می‌شود.

لذت‌های برج‌گردی

اگر بلیط هواپیما به استانبول را خریده‌اید و قصد دیدار از این برج را دارید در بدو ورود به این برج اگر از شهروندان باشید ۵ لیر و اگر مسافر باشید باید ۲۰ لیر بپردازید و بلیط تهیه کنید. دیوارهای آجرکاری شده و تابلویی که شرح‌حال این برج بی‌نظیر در آن نوشته‌شده شما را جلب خواهد کرد. بعد سوار آسانسور می‌شوید و به آخرین طبقه برج می‌رسید وقتی از آسانسور پیاده شدید رستوران بی‌نظیری روبه روی شماست. در این رستوران شما می‌توانید غذای خود را در میز پشت پنجره‌هایی که واقعاً منظره خارق‌العاده دارد میل کنید. کل استانبول زیر پای شماست و شما از تماشای منظره سیر نخواهید شد. بلیط هواپیما به استانبول یکی از محبوب‌ترین خریدها در بین مردمان جهان است.

راه و چاه

اگر قصد رفتن به رستوران ندارید از پله‌های کوچک و زیبای کنار آسانسور بالا می‌روید و وارد بالکن برج می‌شوید که درست نزدیک نوک برج قرار دارد. این بالکن ترسناک توسط حصارهایی حفاظت‌شده و بسیار باریک است و فقط یک نفر می‌تواند از آن عبور کند. اگر ترس از ارتفاع دارید به‌هیچ‌عنوان وارد بالکن نشوید اما اگر ترس از ارتفاع ندارید هرگز این منظره و این خاطره هیجان‌انگیز را از دست ندهید. وقتی وارد بالکن شدید بی‌شک گردشگران و توریست‌هایی چوب سلفی به دست دارند از مناظر پشت سرشان سلفی می‌گیرند. مخصوصاً اگر در آب، خانه‌ها و ساختمان‌های شهر و از همه بیشتر خیابان استقلال با چراغ‌های رنگارنگش از بالا واقعاً دیدنی است.

البته در بیرون برج کافه‌های کوچکی وجود دارد که می‌توانید در آنها رفع خستگی کنید.

برای خرید بلیط هواپیما به استانبول به وب سایت بلیط هواپیما مراجعه کنید.

منابع:
greatistanbul.com
turkeytravelplanner.com
travelwithpedro.com
tourmakerturkey.com