خرید بلیط هواپیما به سوئد و نحوه دریافت ویزای این کشور

۶ فروردین ۱۳۹۷ By 0 نظر

سوئد کشوری زیبا و سرسبز که در شبه‌جزیره اسکاندیناوی در قسمت شمال اروپا قرار دارد. نام قدیمی کشور سویثیود svithiod است و از سال ۱۵۲۳ استکهلم پایتختی رسمی و دائمی کشور این کشور را بر عهده دارد. این کشور عضو معاهده شنگن نیز هست و با نرخ بیکاری ۵٫۰۸ در نوامبر ۲۰۱۷ و کیفیت بالای زندگی که دارد باعث شده تا افراد بسیاری به فکر مهاجرت و یا حداقل یک‌بار خرید بلیط هواپیما به سوئد و مسافرت به این کشور زیبا بیفتند؛

اما برای سفر به این کشور رؤیایی و بسیاری کشورهای دیگر اولین کاری که باید انجام داد درخواست و گرفتن ویزا است.

اگر خواهان سفر به سوئد هستید و شهروند کشوری خارج از اتحادیه اروپا باشید باید برای خرید بلیط هواپیما به سوئد و سفر به این کشور زیبا ویزا داشته باشید. قبل از اینکه بلیط هواپیما به سوئد بخرید و سفر خود را آغاز کنید باید برای گرفتن ویزای این کشور اقدام کنید. سوئد جزو کشورهای عضو معاهده شنگن است و دارندگان ویزای شنگن این امکان را دارند تا بتوانند به سایر کشورهای عضو این معاهده نیز سفر کنند.

دلیل شما برای اخذ ویزا چیست؟

عوامل و دلایل مختلفی می‌توانند دلیل تقاضا برای اخذ و گرفتن ویزا باشند ازجمله دیدار با دوستان و بستگان، حضور در کنفرانس-سمینار، سفرهای کاری و تجاری و یا عوامل مشابه، شرکت در برنامه‌ها و رویدادهای فرهنگی-ورزشی و گردشگری؛ اما برای اخذ ویزا چه باید کرد؟ با ما همراه باشید.

در قدم اول باید درخواست ویزای خود را از طریق وبسایت آژانس مهاجرتی ثبت کنید و سپس هم‌زمان وقت ملاقاتی را برای حضور در سفارت تعیین کنید. روند وقت ملاقات بدین‌صورت است که از اول آگوست ۲۰۱۶ سیستم رزرو تلفنی دیگر کاربردی نیست و تمامی درخواست‌ها، پرداخت‌ها و تعیین وقت ملاقات باید از طریق وبسایت و به‌صورت آنلاین صورت گیرد.

اگر با پرداخت آنلاین مشکل‌دارید و یا اصلاً کارت اعتباری بین‌المللی ندارید می‌توانید فرم درخواست خود را پرکرده، وقت ملاقات خود را تعیین کنید سپس از فردی بخواهید تا در پرداخت آنلاین کمکتان کند، برای انجام این کار پس از ثبت درخواست خود باید نام کاربری و پاسپورت خود را به فرد دیگری دهید تا وی برای شما پرداخت آنلاین را انجام دهد. شما می‌توانید درخواست ویزا را برای خودتان، همسرتان و فرزند مجرد زیر ۱۸ ساله‌تان انجام دهید و هر فرد دیگری که خواهان مسافرت با او هستید باید درخواست خود را جداگانه انجام دهد.

مدارک لازم

مدارک موردنیازی که بر اساس آن سفارتخانه درخواست ویزای شمارا خواهد پذیرفت شامل موارد زیر است:

 • فرم درخواست پرینت و امضاشده (اگر درخواست‌کننده زیر ۱۸ سال داشته باشد فرم باید توسط ولی و قیم وی امضا شود)
 • پاسپورت معتبر و یا مدارک سفر (پاسپورت شما باید حداقل ۳ ماه بعد از خروج شما معتبر باشد، شامل حداقل دو برگ خالی باشد و زمان صدور آن- پاسپورتتان- ۱۰ سال اخیر باشد.)
 • یک عدد عکس (در حالت و اندازه عکس پاسپورت)، تمام‌رخ و حداکثر متعلق به ۶ ماه اخیر باشد.
 • رسید تأیید پرداخت هزینه درخواست، درصورتی‌که آنلاین پرداخت نکرده باشید.
 • اطلاعات بیومتریک (عکس و اثرانگشت) که توسط سفارت تهیه و جمع‌آوری می‌شود.

اگر این مدارک را هنگام مراجعه به سفارت همراه خود نداشته باشید درخواست شما پذیرفته نخواهد شد و روند کار ویزا پیش نخواهد رفت و مدارک و هزینه پرداختی به شما بازگردانده خواهد شد.

برای دریافت ویزا همچنین، بباید اسناد و مدارک حمایتی و پشتوانه نیز ارائه دهید. این مدارک درواقع اصل مدارک است که باید به سفارتخانه ارائه داده شود. دلیل درخواست این مدارک از طرف سفارت برای اثبات موارد زیر است:

 • هدف و قصد و انگیزه سفر
 • اثبات استطاعت مالی و وسایل کافی زندگی در طول مدت اقامت و هنگام بازگشت به کشور مبدأ و یا کشور محل اقامتتان
 • داشتن بیمه پزشکی مسافرتی
 • مدارک اطلاعاتی که بر اساس آن قصد ترک شما از کشورهای عضو شنگن قبل از انقضا و تمام شدن مهلت ویزایی که برای آن درخواست داده‌اید را فراهم می‌کند. این مدارک و اطلاعات شامل: مدارک رزرو هتل- وضعیت حساب بانکی در سه ماه گذشته. سفارتخانه خواهان اثبات استطاعت مالی شما و این قضیه است که شما می‌توانید زندگی خود را تأمین کنید.

قبل از درخواست آنلاین ویزا از موارد زیر اطمینان حاصل کنید:

 • داشتن ایمیل آدرس معتبر
 • توانایی پرداخت با ویزا یا مستر کارت
 • استفاده از کامپیوتری که برخی از برنامه‌ها و توانایی‌های تکنیکی موردنیاز شامل adobe reader برای فایل‌های PDF، Excel viewer برای ویندوز برای اکسل و poer point viewer برای ویندوز برای فایل‌های پاور پوینت را داراست.
 • دسترسی داشتن به پیوست‌های موردنیاز به‌عنوان اسناد الکترونیکی
 • ثبت‌نام خودتان به‌عنوان کاربر

به‌عنوان‌مثال باید به Acrobat reader دسترسی داشته باشد تا بتوانید از فرم درخواستی خودتان پرینت بگیرید.

فرم درخواست شامل تعدادی سؤالات است که باید پاسخ داده شوند. توجه داشته باشید که در طول تکمیل فرم نمی‌توانید از کلیدهای مرورگر خود برای رفتن و یا برگشتن به صفحات بعد و قبل استفاده کنید و برای این کار باید از کلیدهای مجازی موجود در فرم استفاده کنید.

سفارت سوئد در تهران

سوئد در تهران دارای سفارتخانه است که اطلاعات آن را در زیر ارائه می‌دهیم:

آدرس: تهران، پاسداران شمالی، بالاتر از فرمانیه، خیابان بوستان، خیابان نسترن، پلاک ۲۷

آدرس پستی: سفارت سوئد، کد پستی ۴۵۸-۱۹۵۷۵، تهران، ایران

شماره تلفن: ۰۲۱۲۳۷۱۲۲۰۰

فکس: ۰۲۱۲۲۲۹۶۴۵۱

ایمیل: ambassaden.tehran@gov.se

برای خرید بلیط هواپیما به سوئد به وب سایت بلیط هواپیما مراجعه کنید.

منابع:
britannica.com
tradingeconomics.com
donya-e-eqtesad.com
swedenabroad.com