هزینه سفر به وان ترکیه (ارزان‌ترین مقصد گردشگری‌)

۲۷ اسفند ۱۳۹۶ By

شهر وان یکی از ارزان‌ترین و زیباترین مقاصد گردشگری در کشور ترکیه است. شما می‌توانید با سفر به وان از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی زیادی بازدید کنید. همچنین مراکز خرید وان نیز بسیار مناسب هستند. در این مطلب در سایت بلیط هواپیما بطورکلی هزینه سفر به وان ترکیه را بررسی خواهیم کرد.

هزینه سفر به وان ترکیه حدودا چقدر است؟

سفر به شهر وان در مقابل سفر به دیگر شهرهای کشور ترکیه هزینه‌ کمتری دارد. شما می‌توانید با هزینه‌ای به نسبت پایین‌تر، از تفریحات و جاهای دیدنی ترکیه در وان لذت ببرید.

هزینه‌ حمل‌ونقل در وان

اگر برای تفریح و گذراندان روزهای خوش تعطیلات به وان سفر می‌کنید بهتر است با خودروی شخصی به این شهر نروید. قیمت هر لیتر بنزین در ترکیه ۴.۵ لیر معادل ۵۸۰۰ تومان می‌باشد. اما شما می‌توانید با دولموش تنها با پرداخت ۱ لیر معادل ۱۳۱۰ تومان در شهر جابجا شوید البته توجه داشته باشید که این میزان برای مسافت‌ها بالا بیشتر خواهد شد. دانستن این نکته نیز ضروری است که شهر وان بسیار کوچک می‌باشد و برای لذت بردن از جاهای دیدنی وان نیازی نیست که مسافت‌هایی طولانی را طی کنید. دولموش‌ها نیز برای جابجایی‌های درون شهری بسیار مناسب هستند. این وسیله نقلیه در حقیقت شبیه به خودروهای ون می‌باشند.

هزینه‌ غذا در وان

در شهر وان ترکیه هزینه‌ غذاها نیز بسیار پایین است. پیشنهاد می‌کنم حتما در شهر وان غذاهای لذیذ ترکی همچون مانتی، دلمه، امام و حتی پیده را امتحان کنید. اما بطورکلی هزینه یک وعده غذا در یک رستوران ارزان قیمت در وان از ۷ تا ۱۲ لیر معادل ۱۰ تا ۱۵ هزارتومان می‌باشد. البته در شهر وان رستوران‌های لوکس نیز وجود دارند که هزینه یک وعده غذا در آنها از ۲۰ تا ۶۰ لیر معادل ۲۵ تا ۷۸ هزارتومان متغییر است. همچنین شما می‌توانید در روزهای سفرتان در شهر وان غذاهای فست‌فودی را امتحان کنید که هزینه آن نیز به ازای یک وعده غذا از ۱۰ لیر معادل ۱۳ هزارتومان شروع می‌شود. در زیر تعدادی از رستوران‌های وان که مورد توجه گردشگران بوده‌اند را معرفی کرده‌ایم.

رستوران کروانسرای (Kervansaray Restaurant)

رستوران مارتی (Marti)

حلیل ابراهیم سوفراسی (Halil Ibrahim Sofrasi)

هزینه تفریحات در وان

در مورد هزینه سفر به وان بخش تفریحات بسیار پر اهمیت است. بطورکلی هزینه ورودی برای تماشای جاهای دیدنی وان در حدود ۱۰ لیر می‌باشد. اما در میان جاذبه‌های گردشگری وان ترکیه دریاچه وان از همه معروف‌تر است. برای تماشای این دریاچه نیازی نیست تا هیچ مبلغ ورودی پرداخت کنید. اما قایق‌سواری از جمله تفریحاتی است که می‌توانید در دریاچه وان آن را تجربه کنید. قایق‌سواری در دریاچه وان کمتر از ۱۰ لیر معادل ۱۳ هزارتومان هزینه دارد. در زیر تعدادی از مهم‌ترین جاهای دیدنی وان را معرفی کرده‌ایم.

موزه وان ترکیه

قلعه وان ترکیه

جزیره آختامار

کلیسای صلیب مقدس آختامار

قلعه هشاپ

دریاچه وان

چاوش‌تپه

شد.

قیمت هتل‌ها در وان

قیمت هتل‌ها در وان از هر آنچه که فکر می‌کنید پایین‌تر است. هزینه اقامت هتل ۵ ستاره  دابل تری بای هیلتون (Doubletree by Hilton Van) در شهر وان به ازای یک شب تنها ۱۹۲ لیر معادل ۲۵۰ هزارتومان است. البته توجه داشته باشید این مبلغ در برخی هتل‌های دیگر همچون الیت ورلد وان (Elite World Van) ممکن است تا ۵۰۰ لیر نیز بالا برود. همچنین شما می‌توانید با پرداخت ۵۰ لیر معادل ۶۵ هزارتومان در یک هتل ۲ ستاره با امکانات مناسب اقامت داشته باشید. در زیر تعدادی از بهترین هتل‌های وان که برای اقامت بسیار مناسب هستند را معرفی خواهیم کرد.

هتل دوسکو (Hotel Dosco)

هتل رسمینا  (Resmina Hotel)

هتل بوبیوک آسور اوتلی وان (Buyuk Asur Oteli)

اطلاعات در مورد ویزای ترکیه

در این بخش از این مطلب با موضوع هزینه سفر به وان ترکیه اطلاعاتی را در مورد ویزای ترکیه ارائه می کنیم. ویزای توریستی ترکیه برای ایرانیان رایگان است. شما می‌توانید بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای به ترکیه سفر کنید و به اندازه ۹۰ روز در این کشور بمانید.